» IOM dnes

 

IOM je mezivládní organizace a vznikla v roce 1951. IOM se řídí principem, že humánní a řízená migrace přináší užitek jak migrantům, tak i společnosti.

  • v roce 2016 má 162 členských států
  • přes 100 pozorovatelů z řad států a mezivládních a neziskových organizací
  • V IOM pracuje více než 7500 zaměstnanců pracujících na více než 3000 projektech

» IOM ve světě

» IOM v regionu


Minulé ročníky Letní školy

Osmý ročník Letní školy migračních studií se uskutečnil od 4. do 10. září 2016 v Praze. IOM jej organizovala ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou univerzity Karlovy a Centrem Geomigrace. 

Letní škola migrace se uskutečnila ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích od 17.-22. srpna 2015. Program obsahoval přednášky, workshopy a doprovodné kulturní aktivity zahrnující širokou škálu témat spojených s mezinárodní migrací - migraci a rozvoj, integraci, boj proti obchodování s lidmi atd. Zúčastnilo se přes 60 studentů i profesionálů z více než 25 zemí. Více informací naleznete v anglické verzi / For more details please go to IOMSCHOOL2015  

Letní škola 2015 byla podpořena z prostředků Evropské komise a České Rozvojové Agentury v rámci v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR. Akce je součástí Evropského roku pro rozvoj www.europa.eu/eyd2015/cs . Akce je dále podpořena z grantu Velvyslanectví USA v Praze a z prostředků Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. 

Letní škola migrace 2014 se uskutečnila ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích od 18.-23. srpna 2014. Program obsahoval přednášky, workshopy a doprovodné kulturní aktivity zahrnující širokou škálu témat spojených s mezinárodní migrací - migraci a rozvoj, integraci, boj proti obchodování s lidmi atd. 

Letní škola migrace a integrace se uskutečnila i v roce 2013 ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích ve dnech od neděle do pátku 1.-6.září 2013. Byla zaměřená především na integraci imigrantů, jejich participaci a podporu diverzity ve společnosti s mnoha praktickými příklady.

Ve dnech 3. - 7. 9. 2012 se ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích uskutečnila v pořadí již čtvrtá Letní škola migračních studií.

Letní škola migrace a rozvoje se uskutečila v Praze na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (budova Hollar, Smetanovo nábřeží 6) od neděle 21. srpna do soboty 27. srpna 2011.

O migraci a rozvoji zde přednášeli čeští a zahraniční odborníci (například profesor Ronald Skeldon z University of Sussex nebo docent Dušan Drbohlav z Přírodovědecké fakulty UK.

Ve dnech 29. 8. - 4. 9. 2010 se v Jindřichově Hradci uskutečnil druhý ročník Letní školy migračních studií. LŠ je realizována ve spolupráci s ministerstvem vnitra ČR, Fakultou managementu VŠE a centrálou IOM v Ženevě.

Ve dnech 30. 8. - 5. 9. 2009 se v Jindřichově Hradci uskutečnil první ročník Letní školy migračních studií.